ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14545028
*
nr 1454 5028
Spegel
Mässing/chrome, 49x33 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2022
kl 18:30:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 19:56:11
1
Vinnande bud
13/3 13:00:21
2
200 kr
13/3 13:00:21
1
250 kr (Budbetjänt)
13/3 13:00:52
2
350 kr
13/3 13:00:52
1
400 kr (Budbetjänt)
13/3 13:01:58
2
500 kr
13/3 13:01:58
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: chrome gyllene, guldfärgad metall mässing spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1454 5028
Spegel
Mässing/chrome, 49x33 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 19:56:11 | 1 | Vinnande bud |
13/3 13:00:21 | 2 | 200 kr |
13/3 13:00:21 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
13/3 13:00:52 | 2 | 350 kr |
13/3 13:00:52 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
13/3 13:01:58 | 2 | 500 kr |
13/3 13:01:58 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: chrome gyllene, guldfärgad metall mässing spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27